Hoşgeldin Kerem Engin

 

 

Oniki gün önce (25 Şubat) aylardır sabırla beklediğimiz oğlumuz Kerem Engin dünyaya geldi. Vaktinden on gün önce gelen oğlumuz süprizleri seven annesine ilk süprizini doğarken yaptı. Oğlumuz anne babasının yoğun hayatına daha ilk haftadan ayak uydurdu. Dünyaya geldikten üç gün sonra eviyle tanışan Kerem Engin, altı günlükken ilk doktor ziyaretini yapmak için ikinci kez sokağa çıktı. Çocuk koltuğunu hiç sevmemiş olsa da henüz yedi günlükken o koltuğun içinde gidiş dönüş toplam iki saatlik bir yola çıktı. Yedinci gününde sünnet oldu, babannesi ve dedesine el öpmeye gitti:) Şimdi yarasının iyileşmesi için dua bekliyor. Çok şükür beş günde büyük bir kısmı iyileşti. On birinci gününde ise Ay-Photo bir buçuk saat boyunca fotoğraflarını çekti. O kadar yorulduki çekim sonrası günü sadece uyuyarak geçirdi.

 

Evimizde Kerem Engin için hazırlıklar aylar öncesinden başladı. Henüz beş aylıkken çok sevdiğimiz bir büyüğümüz ismini koydu. İlk defa anne olmamın verdiği heyecanla evi süsledik. Hastaneye ziyarete gelecek eş dosta ufak hediyeler hazırladık. Yoğun programlarım arasında hediye hazırlamaya nasıl vakit ayıracağımı merak ediyordum. Doğuma haftalar kala rahatsızlığım artınca evden çıkamaz oldum. Çok fazla hareket edemeyince de oturduğum yerden hediye hazırlama imkanım oldu.

 

Odamızın kapısını süslemek için çocuk bezinden kapı süsü yaptım. Kapı süsüyle birlikte evde bebek havası esmeye başladı. Evdeki süslemeler arttıkça eşim ‚Her yer Kerem Engin olmuş‘ demeye başladı 🙂 (Fotoğrafları büyütmek için üzerini tıklayın.)

 

  

 

Uzun süredir boş kalan çerçevelerim Kerem Engin’in gelmesiyle mana kazandı. Tek tek ‚Hoşgeldin Kerem Engin‘ harflerini kestikten sonra kartondan minik tulumlar çizip çerçeveleri süsledik.

 

 

İnternetten indirdiğim flama ile oturma odamızı süsledik. Flamayla ilgili güzel de bir anımız oldu. Kerem Engin’in ilk doğduğu günlerde birisi anneme ‚Engin Kerem‘ mi ‚Kerem Engin‘ mi diye sordu. Annem de ‚Kerem Engin‘ dedi ama bir an emin olamadı ve duvardaki flamayı gösterip ‚Bak burada yazıyor adı‘ dedi 😀

 

 

Sıra hediye paketlerimize gelmişti. Ziyaretçilerimiz hastaneye kadar zahmet edip gelecekti. Genellikle doğum sonrası hastaneye en yakınlar geldiği için hediyelerimiz de onlara özel hazırlanmalıydı. Hediyeleri önceden gören bir kaç kişi ‘Ay bir de bunlarla mı uğraştın’ dese de hediyelerin sahipleri kişiye özel hediyelere ne kadar değer verdiğimi bildiği için bu şekilde bir tepki vermedi 🙂

 

Efendimiz (sas) yeni dünyaya gelen çocuklara dua edermiş. Biz de fırsat bu fırsat gelecek ziyaretçilerimizden dua istedik. El emeği, göz nuru bebek tulumu kartları hazırladık ve içine istediğimiz duayı yazdık.

 

    

 

 

Cevşen-i Kebir hediye paketimizin olmazsa olmazları arasında olmalıydı. Ufak bir çalışmayla cevşenleri kaplayıp, içine ufak bir yazı yazdım. Oğlumun teyzeleri, amcaları her Cevşen okuduğunda onu da hatırlayıp dua etsinler diye.

 

 

 

Ziyaretçilerimizin ağızlarının tatlanması için hediye paketlerimize Kerem Engin’in kurabiyelerinden koyduk. Kurabiye yapımı epey vaktimi alacağından doğumdan bir kaç ay önce kurabiyeleri pişirerek hazırlıklara başlamış olduk.

 

   

 

 

Kurabiye ikramımızla ziyaretçilerimiz susayacaktı. Öyleyse paketlerimiz de su da olmalıydı. Niyetimiz zemzem suyu ikram etmekti. Ama suları doğumdan bir gün önce alınca dışındaki kağıtları zor yetiştirdim. Bir de evdeki zemzem suyunun yetip yetmeyeceğinden emin olamadım:) Misafirlerimiz geldiğinde su ikram etmek için bardağım olmadığını farkettiğim an suyun ne kadar makbul bir hediye olduğunu anlamış olduk 🙂

 

 

Hediye paketlerimize bir de kitap kurdu olmasını ümit ettiğimiz oğlumuz adına kitap ayracı koyduk.

 

 

 

Son olarak hediye paketlerimize bebek fotoğrafı yapıştırdık, küçük bir not ekledik ve toplam yirmi beş paket hazırladık. Yirmi beş sayısını duyan eşim “Niye yirmi beş? Kampanya mı bu? ‘İlk gelen yirmi beş kişiye hediye veriyoruz’ mu diyeceksin?” dese de hediyelerimiz tam tamına yetti 🙂 Aslında yirmi beş hediye hazırlamamın tek nedeni bebek poşetlerimden sadece elimde yirmi beş adet olmasıydı 🙂 🙂

 

 

Evimize ziyarete gelecek olan teyze ve amcalarımız için ise bir dua tablosu hazırladık. Henüz ziyaret sezonunu açamasakta gelen misafirlerimizi dualarını almadan göndermeyeceğiz 🙂

 

 

 

Oğlumuzla tanışmak için zahmet edip hastaneye kadar gelen, bizi böyle bir günde yalnız bırakmayan teyzelerimize ve amcalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bilhassa uzak şehirlerden gelen Sümeyra, Zeynep, Derya, Fatma, Aysel ve Zehra teyzelerimize çok teşekkür ediyoruz. Zehra teyzemiz 400 km yol teperek yine otobanları eskitti 🙂

 

Zeynep, Derya ve Fatma teyzelerimiz neşeleriyle hastane odamızı neşelendirdi, ameliyat acımızı unutturdu. Kerem Engin dünya hayatının ilk çılgın teyzeleriyle o an tanıştı 🙂 Oğlum ilk günlerin en çok fotoğrafını o an çekindi 🙂 Derya teyzesi ona poz vermeyi öğretti.
Oğlum Derya teyzesine altını bile bezlettirdi 🙂

 

 

Teyzelerimiz özene bezene hediyeler hazırlamışlar. Hepsine çok teşekkür ediyoruz.

 

Sümeyra teyzemiz doğumdan hemen sonra ne yapmış etmiş hemen oğlumun fotoğrafına ulaşmış ve bir Body’ye fotoğrafla birlikte ‘Hoşgeldin Kerem Engin’ yazısı bastırmış. Bu operasyonu bir gün içinde gerçekleştirmiş, doğumdan iki gün sonra getirmişti. İnce ruhlu teyzemiz yine çok ince bir davranış sergiledi. Bol vitaminli, çayından masaj yağına kadar bir çok yeni annenin ihtiyacı olan malzemelerle süslenmiş sepetini çok beğendik.

 

 

 

Derya teyzemizin ‘küçük prens’ tulumu aynı zamanda sünnet kıyafetimiz oldu. Henüz doğmadan oğlumuzu kıyafetlerini almaya başlayan Derya teyzemizi moda stilistimiz seçiyoruz:)

 

İlk oyuncağımız Aysel teyzemizden geldi. Henüz oynayacak yaş da olmasak da boyumuz kadar kuzumuz oldu 🙂 Doktor teyzemiz oğlumuzun sağlığını da düşünmüş ona özel yemek tarifleri içeren bir yemek kitabı getirmiş. Acemi annesi faydalansın diye.

 

  

 

Büşra teyzemizin taa Türkiyelerden sipariş ettiği yeğenine özel kapı süsü. Dış kapımızı da böylelikle süslemiş olduk. Astığımız günden bu yana komşularımız zilimizi çalıp tebrik ediyor.

 

 

Zehra teyzesi koca bir kartonda uzun süre emek isteyen hediyeler getirmiş. En ince ayrıntısına kadar herşeyi düşünmüş, bir sürü not yazmış. Her bir pakete ayrı bir emek vermiş. Paketler o kadar güzel süslenmişti ki bir çoğunun dışındaki notu okuyup içini açmayı unutup kenara koyuyordum:)

Bebek albümünün hazırlıklarına telefonla defalarca şahit olmuş, heyecanla beklemiştik. El emeği, göz nuru, yapım aşaması Zehra teyzemizin günlerini alan albümümüze bayıldık. Zehra teyzemizin ‘Bu albümü yapana kadar canım çıktı’ sözlerine ‘Yapcan tabi’ diyor, ellerinden öpüyoruz 🙂 🙂 🙂

 

 

 

 

 

 

 

09-03-2015 tarihinde yazıldı

 

 

 

 

Bu yazı 1.498 defa okunmuştur.

Betül Özdemir hakkında 341 makale
Pedagog, blogcu, anne, köşeyazarı..

5 yorum

 1. Öncelikle hayirli olsun Betül Abla,sende anne olmussun.allahim kerem engine hayırlı saglik sıhhat bir ömür mutluluk versin ailesiyle.maşallah sünnette olmus.teyzeleri ne güzel hediyeler almışlar bayıldım hediyelere:)
  Selam ve dua ile..

 2. Merhaba yilin cicegi burnunda annesi:))

  Cok güzel,cok samimi ,simsicacik bir yazi olmus.Bir solukta okudum.
  Allah Kerem Engin i her daim anali babali,teyzeli ,amcali,dedeli,babaaneli,anneanneli büyütsün.
  Ama en önemlisi Kerem Engin dilerim hep saglikli büyüsün.

  sevgiler
  Melin

 3. Hoşgeldin Dünyamıza KeReM EnGiN!!!
  Rabbimin en sevgili kullarından olmalısınki, Rabbim emin eller içine emanetini göndermiş. Güzel Meleğin sen daha doğmadan heyecanından okadar güzel şeyler hazırlamışki, seni ziyaret edemediğime üzüldüm. Ama inşallah en kısa zamanda tanışmak nasip olur. Tabiiki önce yeni yuvana iyice bir alış ve dünyamıza adapte ol. Senin için yapılan ogüzel dualara birde ben aciz Âmin diyorum. Rabbim hayırlı, huzurlu, sağlıklı, mutlu, başarılı, … uzun bir ömür versin sana inşallah.
  Meleğine benden çok selam söyle. Rabbim yüzünüzden gülücükleri eksik etmesin.

  Sevgilerle

  Zübeyde Teyze

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*