betulcelik.com 5 yaşında!

 

 

Anneler kucaklarına aldıkları bebekleri büyüdükçe yılların ne çabuk geçtiğini farkeder. ‘Baba dedi’ , ‘Anne dedi’, ‘Emekliyor’, ‘Yürümeye başladı’, ‘Konuşuyor’ derken ‘Ne kadar çabuk büyüdü? Artık okula gidiyor’ derler.

 

Henüz anne olmadığım için bana yılların ne kadar çabuk geçtiğini hatırlatan bir bebeğim yok:) Bu görev şimdilik bloguma ait. Daha dün gibi hatırladığım ilk yazıların ardından hayli vakit geçmiş. Tam beş yıl olmuş ilk yazıyı paylaşalı. Hayatımla birlikte blogun içeriği de değişmiş. Soyadım bile değişmiş:) İmla hatalarıyla dolu bir çok yazıyı ‘Bir ara düzeltcem düzeltcem’ diye diye beş yılı devirmişiz.

 

Yıllar insanı eskittiği gibi blogları da eskitiyor. Dönüp yıllar önce paylaştığınız yazılara baktığınızda ‘Hey gidi günler hey’ diyesiniz geliyor. Blog kimi zaman dert ortağı olur insanın. İçinizde biriktirir biriktirir en olmadık anda bloga dökülüverirsiniz. Kişisel blogları diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri de bu olsa gerek.

 

Beş yıldır süren blog maceramda amaç bilgi paylaşımıydı. İnternetten bilgi toplamasını seven biri olarak bu konuda blogların faydalı olduğunu düşünüyorum. Belki bir turistik gezi sitesinde gideceğiniz ülkede en uygun kalacağınız yeri bulamazken blogcular sayesinde bloglarda bulabiliyorsunuz. Televizyondaki bir aşçıya yaptığı yemek hakkında soramadığınız soruları yemek blogcularına anında sorabiliyor, kısa sürede cevap alabiliyorsunuz. Her konuda faydasını gördüğüm faydalı blogların artması dileğiyle..

 

 

 

Bu yazı 152 defa okunmuştur.

Betül Özdemir hakkında 341 makale
Pedagog, blogcu, anne, köşeyazarı..

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*