Bedriye’min doğumgünü, Matematik pastası ve kurabiyeleri

 

Bedriye’m bir yaş daha büyür de süpriz doğumgünü yapılmaz mı ona. Bu yıl tam dört süpriz parti yaşamış. Çevresinde o kadar seviliyor çirkin kış:) Aslında doğumgünü Cuma’ydı. Perşembe gecesi ve Cuma sabahı düzenlenen iki partiye de katılamayınca 13 kişiyle bir de bugün kutlama yaptık kendisine.

Üniversite’de kendisine yapılan süpriz çok hoşuma gitti. Kızlar kampüsün içinde yollara kartonlar asıp onu kutlama olacak yere yönlendirmişler. Hatta öğrencilerden “Bediş sen misin”diye soranlar olmuş. Sonra 17 kişi kahvaltı yapmış. Ne kadar güzel bir süpriz. Başta fikir babaları Şükran ve Serap’ı ve arkadaşlarına değer verip zaman ayıran arkadaşlarını tebrik ediyorum.

Bu kadar güzel bir süprizin yanında bizimki ufakta olsa biz de birşeyler yaptık.

Dış kapıya şöyle bir karton asıp karşıladık Bediş’imizi:

 

Odadan odaya kartonları takip eden Bediş sonunda hepimizin onu beklediği oturma odasına geldi. Içeri girdiğinde gösterdiği şaşkınlık çok tatlıydı:)

 

 

 

 

 

 

Bir şaşkınlığı da pastasını görünce yaşadı. Cuma yapmaya başladığım pasta bu sabah bitmişti. Bir buçuk saatlik yolda elde getirmek kolay olmasa da Bedriye’m için değdi.

Ilk çikolatalı pastam oldu. Bundan önce yaptığım çikolatalı krema biraz ilginç bir kremaydı. Bu ilk defa adam akıllı içine çikolata doldurduğum pastaydı.

Sadece pasta yetmezdi benim kurabiye hayranı kızıma:) Ilk defa yaptığım kurabiyeleri iştahla yediği için bir de ona özel kurabiyeler olmasını istedim. Evin kapısına astığımız kartona kurabiyeleri takip etmesini istedik ve yerlere kurabiyeleri dağıttık. Toplaya toplaya geldi odaya. Kızlara dağıtırken “sakın yemeyin saklayın”demeyi ihmal etmedi. Benim kurabiyemi acımasızca yiyen Bediş kendi kurabiyelerine kıyamadı:)

 

Geleceğin Matematik öğretmenine Matematik temalı bir doğumgünü kutlamış olduk:)

 

 

O gelene kadar evde dört döndük. Sürekli koşturuyor herşeyin eksiksiz olmasını istiyorduk. Çok şükür hedefimize ulaştık ve gelene kadar süprizi hissetmedi;)

Süpriz yapmak ne güzel.. Süpriz hazırlığında yaşanan heyecan, süprizle karşılaştığında mutluluğuna şahit olunan insan..

Küçücüğüm, herşeyim… Iyiki doğdun… Iyiki varsın.. Seni çok seviyoruz örtmenim:)

 

Bu yazı 1.948 defa okunmuştur.

Betül Özdemir hakkında 341 makale
Pedagog, blogcu, anne, köşeyazarı..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*