O şimdi doktor…

tıpçılar

Aslında ‘o’değil, ‘onlar’ diye başlamalı söze..

Bir kaç gün önce peşpeşe çok sevdiğim üç arkadaşımdan güzel haberler aldık. Üçü de doktor oldu. Aysel, Rukiye ve Kiran.. Bununla da kalmadı. Aylar önce diğer dört arkadaşım Sümeyra, Sultan, Suzan ve Ban’ın da mezuniyet balolarında dakikalarca alkışladık onlar sahnedeyken. İnsanın gözünün dolmaması mümkün değildi. Onlar sahnede sadece kendilerini değil tüm türk milletini, müslümanları temsil ettiler. Hele ailelerinin mutlulukları görülmeye değerdi. Herkes mutluluktan birbirine sarılıp öpüyordu. Tanışmak tanışmamak önemli değildi. Onlar arkadaşlarımızın anneleri, bizler kızlarının arkadaşlarıydık..

Koskoca altı yıl. Az değildi elbet. İlk tanıştığımız gün hala dün gibi aklımda. O günler deliler gibi ders çalışan bu özel insanlar bugün hastanelerde yerlerini almaya başladılar.

İki gün önce sınavlarını geçen çılgın üç arkadaşım ne yapsa beğenilir. Doktor önlüklerini giyinip atmışlar kendilerini sokağa. Mannheim sokaklarında yürümüşler. Her türlü çılgınlığı yapabilen bu arkadaşlarımdan bu haberi alınca çok da şaşırmadım 🙂 Hatta bayıldım yaptıklarına. Kendi çapında eğlenebilmek ne güzel. Bizim dostluğumuzun temel kanunu buydu. Biz müzik olmasa da, içmesekte, birilerini çekiştirmesekte eğlenebildik yıllarca. Neyle mi? Kendi çapımızda yaptığımız çılgınlıklarla, kendi tuhaf hallerimizle, kendi kendimizi çekiştirerek 🙂

Yedi doktorumuz çıktı aynı dönemden. Daha bitmedi. Yakında sözlü sınavları olacak olan diğer iki arkadaşımın da bekliyoruz heyecanla ‘doktor olduk’ haberlerini. Şimdilik isimleri bizde saklı kalsın.

Biz en başından beri size inandık ve inanmaya devam ediyoruz. Siz dün başarıyla bitirdiğiniz lisenizle başarılı Heidelberg ve Mannheim tıp öğrencileri oldunuz, bugün doktor, yarın da hastanelerin en kaliteli doktorlarından olacaksınız Allah’ın izniyle.

Doktor sıfatlarını taşıyan arkadaşlarımı tekrar ve tekrar tebrik ediyor, 2 hafta sonra sözlü sınavlarına girecek son iki arkadaşıma başarılar diliyorum.

Bu yazı 189 defa okunmuştur.

Betül Özdemir hakkında 341 makale
Pedagog, blogcu, anne, köşeyazarı..

9 yorum

  1. endi çapında eğlenebilmek ne güzel. Bizim dostluğumuzun temel kanunu buydu. Biz müzik olmasa da, içmesekte, birilerini çekiştirmesekte eğlenebildik yıllarca. Neyle mi? Kendi çapımızda yaptığımız çılgınlıklarla, kendi tuhaf hallerimizle, kendi kendimizi çekiştirerek

    SENI SEVIYORUM BETÜÜÜL:)

  2. Iste “BETÜL” budur!!! Yüzümüzdeki sicak tebessüme neden olan insan…

    Simdi bulunduklari yere “onlar” dualarla geldiler, ve iste bunun icin sizlere minnettarlar

  3. ayyyy cok güzel bi yazi yazmisin betül bacim. ellerine saglik. gercekten cok gurur verici bisey, kizlarimizin buralara gelmis olmalari. bende tekrar tekrar tebrik ediyorum, ve insallah geriye kalan o -isimleri bizde sakli- arkaslarimizdan da müjdeli habeti aliriz:) amiiiiin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*