QR Code Business Card

salatalık

Yiyecekleri süsleyebilmek bana mutfağı sevdirdi. Hatta süslemesi olmayan yemekleri yapmaktan pek zevk almamaya başladım :) Bilhassa kahvaltıya misafir davet etmesini ve sofra süslemesini çok seviyorum. Bir başlık altında daha resim eklediğim için buraya sadece elimdeki yeni resimleri ekliyorum. Genelde kahvaltı hazırlıkları sabahın erken saatlerinde ve kırk yılda bir olduğundan fotoğraf çekmeyi unutuyorum :)

Üzerine Quark (türkçesini bilmiyorum :( ) ve salata baharatını karıştırıp sıktığım salatalık tabakları:

Salatalık

Bu da kenarlarında Schmand (kaymak tarzı birşey:) ) olan reçel tabağı. Misafirler yemeye kıyamadı. Hatta kimisi yemeden çatalını bıçağını toparladıki kendim bıçağı daldırınca ve görüntüyü bozunca onlara da yedirebildim :D

reçel

Reçel

Devam icin tiklayin. 

Bu yazı 6.392 defa okunmuştur.


Yazar : Betül Özdemir

Mainz Üniversitesi'nde Eğitim Bilimi (Medya Pedagojisi-Yetişkin Pedagojisi) ve Türkoloji mezunu, Zaman Gazetesi (Almanya) muhabiri, kimi zaman pastacı, kimi zaman fotoğrafçı.. Evlendiği günden bu yana yeni soyismi Özdemir..

Kahvaltı süsleme sanatı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

betulcelik.com DAWANDA’da
Kısaca…
2009'dan beri blogcu * 2010-2012 Mainz Üniversitesi Tom-Buddy * 2011-2012 Halk Eğitim Merkezi Türkçe Öğretmenliği * 2011 Medya pedagojisi ve İletişim Enstitüsü (Institut für Medienpädagogik und Kommunikation) stajyeri * 2012 Medya ve Eğitim Enstitüsü (medien+bildung.com) stajyeri * 2011-2014 Zaman Gazetesi (Avrupa) muhabiri, 2014'den beri zaman-online blog yazarı * 2012 Mainz Üniversitesi Eğitim Bilimi (Medya Pedagojisi- Yetişkin Pedagojisi) ve Türkoloji mezunu * 2012'den beri Erdal Özdemir'in eşi ************************************* Boş vakitlerini mutfakta üreterek, dağda, bayırda fotoğraf çekerek geçiren betulcelik.com'un blog sloganı: Paylaşmak güzeldir!
İrtibat
0176 928 69 625 / info@betulcelik.com
Çevrimiçi Olanlar
  • 0 Üye.
  • 4 Misafir.
Blogumda 406 yazı ve 603 yorum bulunmaktadır.